Навигатор

Україна і Грузія можуть збільшити товарообіг до $ 1 млрд - Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розраховує на збільшення річного товарообігу між Україною та Грузією з $ 500 млн - до $ 1 млрд. Про це повідомляють Порты Украины.


«Ми можемо наростити наш товарообіг до $ 1 млрд на рік - з нинішніх майже $ 500 млн», - написав Гройсман в Twitter в понеділок, перебуваючи з офіційним візитом в Грузії.


Прем'єр Гройсман і прем'єр-міністром Грузії Гіоргі Квірікашвілі в ході зустрічі в понеділок у Тбілісі обговорили поглиблення взаємин у різних сферах, активізацію економічних зв'язків і європейську інтеграцію держав. За словами українського прем'єра, Україна і Грузія єдині в необхідності посилювати взаємодію в аграрному секторі, енергетиці, туризмі, транспорті, обміні досвідом реформ.

Як повідомила прес-служба грузинського прем'єра, Квірікашвілі подякував Гройсману за його перший візит до Грузії.

 

«Хочу підкреслити зростаючу в останній період динаміку відносин між Грузією і Україною, а також відзначити успішний візит президента України, який відбувся нещодавно і важливість європейських напрямків наших країн», - заявив Квірікашвілі.


У свою чергу, Гройсман відзначив високий рівень взаємин між двома країнами.

 

«Я радий, що перебуваю в Грузії. Хочу із задоволенням відзначити недавній візит президента Порошенко в Грузію і високий рівень відносин наших країн », - сказав український прем'єр.


Гройсман здійснює офіційний візит до Грузії. В ході візиту прем'єр проведе зустрічі з прем'єр-міністром Грузії Квірікашвілі і іншими керівниками країни. Разом з грузинським колегою Гройсман візьме участь у відкритті форуму «Шовковий шлях» в Тбілісі 28 листопада, в рамках якого буде брати участь у тематичній дискусії, пов'язаної з ініціативою уряду Китаю «Один пояс - один шлях».

У липні 2017 року Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Грузії Гіоргі Квірікашвілі заявили про прагнення збільшити товарообіг між країнами до $ 1 млрд в найближчій перспективі.

За даними Державної фіскальної служби, товарообіг України і Грузії в січні-жовтні 2017 року склав $ 392,46 млн. У тому числі експорт до Грузії склав $ 339,034 млн, імпорт з Грузії - $ 53,426 млн.

Товарообіг України і Грузії в 2016 році склав $ 451,92 млн (експорт до Грузії - $ 390,869 млн, імпорт з Грузії - $ 61,053 млн), в 2015 році - $ 460,73 млн (експорт - $ 403,535 млн, імпорт - $ 57,196 млн), в 2014 році - $ 642,33 млн (експорт - $ 491,976 млн, імпорт - $ 150,358 млн).

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX