Навигатор

Рада ДП “БМТП”: будівництво зернового терміналу відміняється

Рада “Бердянського морського торговельного порту” прийняла рішення внести зміни в інвестиційний план підприємства і відмінити будівництво зернового терміналу. Відповідне рішення буде відображено в фінансовому плані “БМТП” на 2018 рік.

За останні три роки ситуація на ринку зерна в регіоні змінилась та зросла підсумкова вартість реалізації інвестпроекту з будівництва зернового терміналу. Фахівці ДП “БМТП” здійснили розрахунки, які озвучили на засіданні ради підприємства. За розрахунками економістів, вартість проекту за ці роки зросла майже втричі.

Розпочати реалізацію проекту за власні кошти ДП “Бердянський морський торговельний порт” міг ще в 2016 році і, враховуючи, що будівництво зернового терміналу зайняло б приблизно два роки, не виключено, що вже в цьому році термінал було б збудовано. Однак, в лютому 2016-го року тодішній Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк своїм прямим наказом заборонив реалізовувати цей інвестиційний проект.

Враховуючи серйозну конкуренцію в зерновому сегменті вантажопереробки в Бердянському порту, очікуваний період окупності проекту складе близько 10 років. Такий варіант, в нинішніх умовах, абсолютно не вигідний державному підприємству. Тому Рада ДП “БМТП” ухвалила рішення відмовитись від цього інвестиційного проекту.

Натомість, ДП “БМТП” планує збільшити питому вагу зернового напрямку в структурі вантажопереробки. Для підвищення конкурентноспроможності на ринку зернових керівник комерційного відділу Сергій Онуфрієнко запропонував розширити спектр надаваних послуг не тільки перевалкою, а й складуванням та зберіганням вантажів. Крім того, фахівці “БМТП” знайшли варіант як збільшити площу складських приміщень на 50-60% майже без додаткових затрат, розглядаються варіанти закупівлі спеціалізованного обладнання для перевантаження таких вантажів.

Напрямки освоєння коштів, які планували спрямувати на реалізацію проекту, що зараз знаходяться на рахунках ДП “БМТП”, буде визначено згодом, після ретельного аналізу напрямків їх використання.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX