Навигатор

Прогноз аналітиків щодо коливання курсу доллару на найближчий місяць

МВФ переніс рішення про надання Україні чергового кредитного траншу. В результаті блокади Донбасу макроекономічна ситуація в країні змінилася, тому Рада директорів МВФ повинна переглянути своє рішення з урахуванням нових реалій.

За інформацією Сегодня.ua, аналітики впевнені: ризиків девальвації для національної валюти найближчим часом немає.


"Загрози різкої девальвації гривні немає. Гривня вже була девальвована, а з початку року повільно зміцнюється", - розповідає заступник директора аналітичного департаменту Альпарі Наталя Мільчакова. За оцінками "Альпарі", найближчого місяця долар в Україні продаватиметься по 26,8 - 27 гривень. Експерт з питань фінансової політики Інституту суспільно-економічних досліджень Антоніна Дешко додає: останнім часом український валютний ринок демонструє "чудеса стійкості". Національна валюта коливається протягом останнього місяця в межах 27,18 (максимальне значення другого березня) до 26,18 (мінімальне значення 13 березня) гривень за долар.

"Є надія, що найближчим часом курсові коливання будуть незначними. Хоча не варто виключати вплив психологічного фактора і викликаних ним спекулятивних настроїв на ринку. У більш довгостроковій перспективі на стані валютного ринку може істотно позначитися вплив недонадходжень валютної виручки від підприємств металургії", - додає експерт.

Однак є і позитивні фактори. Так, найближчим часом (орієнтовно в кінці березня / початку квітня) Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 мільйонів євро. Відповідне рішення вже прийнято 16 березня. Гроші поповнять валютні резерви Нацбанку.

Ситуація з МВФ на допомогу від Євросоюзу не позначиться.

 

"Ми уважно відстежуємо ситуацію навколо рішення МВФ, але на даний момент наше оголошення, зроблене минулого четверга, 16 березня, залишається в силі, тобто Україна зможе отримати другий транш в кінці березня або початку квітня 2017 року», - йдеться в повідомленні прес-служби представництва Євросоюзу.

До слова, можлива девальвація гривні дозволить Кабміну збільшити надходження в бюджет країни. Бюджет країни через блокаду може втратити близько 10 мільярдів гривень, але якщо гривня девальвує, держава збере на 14,8 мільярдів гривень податків більше. В результаті бюджет по доходах вийде в плюс на 3,9 - 4,7 мільярда.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX