Навигатор

Націоналізація ПриватБанку: причини та наслідки

Кабінет міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій Приватбанку у власність держави, пише СЕГОДНЯ.ua


"Кабінет міністрів України на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки і оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку і Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ ПриватБанк в стовідсоткову державну власність", -  повідомлення на сайті Кабміну.


Передбачається, що власником 100% акцій Приватбанку стане держава в особі Міністерства фінансів і гарантує безперебійне функціонування цієї установи і збереження коштів його клієнтів.

"Ці дії відбуваються в чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки", - йдеться в повідомленні.


Згідно з повідомленням глави НБУ Валерія Гонтаревої і міністра фінансів Олександра Данилюка, "приватні акціонери ПриватБанку звернулися до уряду з пропозицією, щоб держава в інтересах клієнтів банку стало його повним власником".

Перехідний період починається з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перехід і стабільну роботу ПриватБанку в звичайному для його клієнтів режимі. Кабмін виходить з того, що прийняте ним відповідальне рішення врятувало як ПриватБанк, так і банківську систему України в цілому.
Рішення про добровільну і мирну передачу ПриватБанку державі було прийнято через безпрецедентну інформатакі і загрози для клієнтів. Про це в Facebook повідомив перший заступник голови правління ПриватБанку Олег Гороховський.
За його словами, банк працював безперебійно і прибутково.

 

"Хоча, після початку військових дій і на тлі падаючої економіки ми пережили сім інформаційних атак. Кожна атака приводила до відтокам коштів фізичних осіб і корпоративних клієнтів", - говориться в повідомленні.


Кожна з цих атак була б смертельною для будь-якого іншого банку, відзначає Гороховський.

"Найпотужнішою була остання атака. Кожен день ми оновлювали рекорди за кількістю коштів, виданих переляканим клієнтам в банкоматах і відділеннях ... Рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти ", - написав він.


У Приватбанку пояснили деталі націоналізації


Заступник голови правління "Приватбанку" Дмитро Дубілет прокоментував рішення Кабінету міністрів про перехід фінустанови в державну власність.

У своєму Facebook Дубілет запевнив, що клієнтам переживати за свої гроші не варто, оскільки держава гарантує збереження всіх фізичних та юридичних осіб коштів на поточних і депозитних рахунках.

Заступник голови правління також поскаржився, що банк останнім часом пережив сім інформаційних атак, в результаті яких був змушений "оновлювати рекорди за кількістю коштів, виданих паніки клієнтам в банкоматах і відділеннях". За останньою, найпотужнішою атакою, за словами Дубілета, стояв телеканал "Інтер", безпідставно повідомив про намір банку з понеділка припинити всі платежі.


"Власне, рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято рівно в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти", - додав він.


Дубілет повідомив, що в подальшому "Приватбанк" буде працювати в стандартному режимі.

Гроші вкладників захищені державою


Міністр фінансів України Олександр Данилюк пообіцяв державний захист коштів вкладників ПриватБанку.


"Уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку. Гроші вкладників в безпеці і захищені державою. Банк працює в звичайному режимі", - написав він у своєму блозі в мережі Фейсбук.


Детальною інформацією з приводу націоналізації найбільшого банку України міністр пообіцяв поділитися на спільному з головою Національного банку України Валерією Гонтаревої брифінгу.

Новий глава банку - Олександр Шлапак


ПриватБанк замість нинішнього голови правління Олександра Дубілета очолить екс-міністр фінансів Олександр Шлапак, повідомив перший заступник голови правління банку Олег Горохівський


"У банку з'явиться новий голова правління, Олександр Шлапак, який сформує нову команду топ-менеджерів. Стара команда готова і буде надавати їм всіляку підтримку". - Написав він у своєму блозі в мережі Фейсбук.

 

ПриватБанк на день призупинить корпоративні платежі


ПриватБанк в зв'язку з технічною необхідністю, обумовленою процедурою зміни контролю та особливостями законодавства на добу призупинить виконання платежів юридичних осіб, повідомила проектний менеджер реформ фінансового сектора проектного офісу Національної ради реформ Вікторія Страхова.


"Буде зупинка на 1 день корпоративних платежів. Це ніяк не пов'язано ні з ліквідністю, ні з будь-якими іншими показниками банку", - написала Страхова на своїй сторінці в Фейсбук.


Вона уточнила, що платіжки, які прийшли 19 грудня, будуть виконані 20 грудня.

Страхова нагадала, що закон про платіжні системи дозволяє виконувати переклади в термін до трьох операційних днів


"Так що ПриватБанк навіть в процедурі зміни контролю забезпечує більш швидкі платежі, ніж передбачено законодавством. Це стало можливим завдяки співпраці менеджменту банку та уповноважених осіб держави", - зазначила вона.


Після оголошення рішення про націоналізацію ПриватБанку в неділю пізно ввечері ряд його клієнтів почали скаржитися в систему "Приват 24" для бізнесу на проблеми з платежами юросіб.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX