Навигатор

Гройсман назвав ситуацію з автогазом диверсією проти України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним міністерствам і відомствам розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу та вжити заходів щодо зниження вартості палива. Про це глава уряду сказав на міжвідомчій нараді в Кабміні, повідомляє LIGA.net


"Я хочу, щоб служби, від яких це залежить, навели порядок на ринку автомобільного газу. Різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Ринок лихоманить. Це диверсія проти України", - заявив Гройсман.


Прем'єр підкреслив, що коливання ціни почалися не вчора, і про можливе ускладнення ситуації повідомляли ще навесні.

Під час наради її учасники надали інформацію про стан справ на ринку і визначили існуючі проблеми. Зазначалося, що в Україні йде швидке нарощування споживання газу. За інформацією УКРІНФОРМ, за 8 місяців поточного року обсяг імпортованого газу збільшився на 70 тис. тонн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і перевищив 600 тис. тонн.

Крім того, незважаючи на стрімке зростання ринку, спостерігається брак інфраструктури для створення запасів палива. Одночасно, значно скоротилася кількість трейдерів, що постачають скраплений газ з Росії. Все це в сукупності і призвело до різкого збільшення ціни на автомобільний газ в період пікового попиту на нього, відзначають експерти.

"Це наслідок монополії. Зараз я вимагаю від АМКУ більш рішучих дій, а ще прошу всю інформацію - скільки було трейдерів, хто сьогодні працює на ринку, які джерела поставок палива - і цю статистику я покладу на стіл президенту України, - зазначив глава уряду. - А зараз повинні бути досягнуті чіткі домовленості з учасниками - вони повинні вжити заходів щодо мінімізації ціни в найближчі тижні. Якщо потрібні рішення уряду - будь ласка. Але так як є - відбуватися не може ".


За результатами наради прем'єр доручив визначити винних у виникненні ситуації, вжити заходів для подолання монополізації, забезпечити диверсифікацію поставок палива та покарати винних у зловживаннях.

Нагадаємо, ціна автогазу на АЗС продовжує зростати. Середня ціна газу по Україні у вівторок збільшилася на 18 коп. / л до 16,16 грн / л.

Основним фактором подорожчання ЗВГ аналітики називають брак ресурсу і прогнозують стабілізацію роздрібних цін до середини вересня.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX