Саме в цей день 41-го року нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення Української РСР, значних деформацій у її національному, статевому, віковому та професійному складі. Сукупні демографічні втрати українців і громадян інших національностей України упродовж 1939–1945 років наразі оцінюються від 8 до 10 млн. осіб. Бердянці шанують пам'ять загиблих у Друговій світовій війні і в День скорботи 22-го червня поклали квіти пам’ятнику морякам-десантникам. В заході взяли участь перші офіційні особи міста, представники депутатського корпусу, ветерани.
Окрім покладання квітів, для ветеранів міської організації інвалідів війни керівництво Бердянського морського торговельного порту організувало екскурсію в музеї підприємства, де один зі стендів присвячено рокам окупації в Бердянську.
Традиційно портовики організували вихід в акваторію, де ветерани вшанували пам'ять визволителів Бердянська. Керівник Бердянського порту Микола Ільїн відзначає, що подібні акції портовики продовжуватимуть проводити і надалі, адже прийдешні покоління не мають права забувати героїчні подвиги своїх дідів і прадідів. В свою чергу голова міської організації інвалідів війни Микола Філімонов наголосив, що всі заходи були проведені на високому організаційному рівні.