«Про підозру повідомлено чотирьом особам, вони оголошені в розшук. Згідно з Кримінальним кодексом України, притягнути до відповідальності можна тільки капітана і членів команди корабля-порушника, яким загрожує до 5 років ув’язнення. Компанію-оператора, яка управляє судном, або судновласника покарати вкрай складно – немає юридичних механізмів», – йдеться в статті про розслідування на сайті "Радіо Свобода".
Як повідомляється, Міністерство інфраструктури України збирає інформацію про судна, які відвідують окупований Крим після закриття портів, і передає цю інформацію в прокуратуру і Міністерство закордонних справ.
Зараз в Херсонському порту перебуває арештоване турецьке судно Кантон, яке в 2014 році заходило в анексований Крим, а в березні 2015 року зайшло в Херсон, де його і заарештували.
За даними Державної гідрографічної служби України, Міністерства інфраструктури України, а також громадської організації «Майдан закордонних справ», станом на серпень 2016 року 631 судно було зафіксовано в портах окупованого Криму та міста Севастополя (мова йде про всі види плавзасобів, щодо яких є інформація, крім військових і допоміжних, як про ті, які вже перебували в портах під час анексії, так і про ті, які заходили в порти після неї).
Більшість з них, а це 352 судна, мають російські прапор або реєстрацію. Суден з українською реєстрацією і під прапором України – 97. 28 суден зайшли до Криму під прапорами країн ЄС.