"Ми закінчили всі необхідні досудові процедури ... Ми, безумовно, розраховуємо, що арбітраж почне працювати вже з середини 2017 року», - сказала вона.
Зеркаль зазначила, що предмет спору - це порушення прав України як прибережної держави.
"Це стосується питання прав на природні копалини, на археологічну спадщину, на охорону морського середовища. Це і питання незаконного будівництва, і відсутність можливості проведення навігації - все права, які дає Україні відповідна конвенція, прийнята в рамках ООН", - підкреслила заступник голови МЗС.
У той же час, за словами Зеркаль, суд не розглядатиме питання територіальної приналежності Криму і делімітації кордонів.
Як зазначила заступник міністра, арбітраж може винести рішення в проміжку між 2019 і 2021 роками.
"За негативним сценарієм, з довгими процедурами, це середина 2021 року. Найшвидший - не раніше 2019 року", - сказала вона.
"Ми хочемо реституції своїх прав, тобто відновлення права на використання морської прибережної зони, яка відповідно до конвенції (Конвенція ООН з морського права - ред.) належить Україні", - підкреслила Зеркаль.
Заступник голови МЗС також додала, що склад арбітражу українську сторону повністю влаштовує.
23 грудня 2016 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що арбітраж у справі про порушення Росією Конвенції ООН з морського права повністю сформований.
В кінці серпня 2016 року повідомлялося, що Україна звернеться до Міжнародного трибуналу ООН з морського права через порушення Росією відповідної міжнародної конвенції.
Росія окупувала Автономну Республіку Крим в 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016 році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.